
Helle
46 år, København
Kære læser,
Jeg er en kvinde med mange års erfaring både lokalt samt i udlandet.
Jeg taler 5 sprog flydende inklusiv kinesisk (mandarin) og har derigennem stået meget på scenen foran et større publikum. Jeg er en ydmyg person som dog giver mig 100% i en given rolle. Jeg elsker at stå på en scene samt være en del af et større projekt. Jeg har medvirket i Hollywood filmen "Ultraviolet" som body-double / stand-in for hovedrolle indehaveren Milla Jovovich. Jeg har hjupet Keanu Reeves i lokation søgen i hans film Man of Tai Chi. Jeg har spillet alt fra ung pige start tyverne til en ældre kvinde/dame på 50år som spiller bridge. Jeg har en god situationsfornemmelse samt er omstillingsparat og fleksibel.
Jeg har interesse i filmarbejde, fjernsyn, live events, fotos, katalog opgaver, reklame, stemmeopgaver, firma præsentationer m.m.
Jeg har ved siden af mit arbejde for underholdnings verdenen arbejde som professionel indenfor elektroniske komponenter, livstilsprodukter samt software.
Jeg er interesseret i klimaet, nye teknologiske produkter, at rejse, sundhed og wellness og meget andet :-)
Jeg ser frem til at høre fra dig/jer.
De bedste hilsner,
Helle