Jonas
37 år, Århus
Jeg har oprettet en profil på Onlinecasting for at medvirke i film og reklamer, samtidig med at jeg får nogle sjove oplevelser og tjener penge. Det er også en fantastisk mulighed for mig at udvide mit netværk.
Jeg har tidligere erfaring i film og tv, hvor jeg har haft en birolle i en TV-serie samt to hovedroller i reklamefilm. Det har givet mig en solid forståelse af de forskellige aspekter af skuespil og reklameverdenen.
Fodbold er en stor passion for mig, og jeg nyder både at spille og følge sporten. Det er en hobby, der holder mig aktiv og engageret uden for mine kreative projekter.
Jeg ser frem til flere spændende udfordringer og oplevelser i branchen, og jeg er ivrig efter at bringe mine evner og erfaringer i spil på mange forskellige måder.
Tidligere opgaver
SKUESPILLER
2025 - Hovedrolle
Hovedrolle MC Donalds “Birthday boy” reklamefilm
2024 - Birolle
Tjener: Sygeplejeskolen sæson 6
2024 - Hovedrolle
Hovedrolle i Jem & Fix Reklamefilm
Erfaring
Uddannelse og kurser
2017 - 2018 (Skuespiller)
Det Danske Filmskuespillerakademi


