Mark
18 år, østerbro
Jeg har oprettet en profil på Onlinecasting, fordi jeg gerne vil prøve kræfter med modelarbejde, reklamer og eventuelt film eller andre produktioner. Jeg synes, det kunne være spændende at få nogle nye oplevelser, møde nye mennesker og prøve noget, jeg ikke har lavet før. Samtidig vil jeg gerne se, hvor langt jeg kan udvikle mig inden for model- og castingbranchen.
Jeg har endnu ikke prøvet at være skuespiller, model eller statist, men jeg har altid beundret de personer, der er en del af denne spændende branche. Det motiverer mig endnu mere til at komme ind i det selv og få mulighed for at afprøve mit potentiale.
Jeg vil beskrive mig selv som målrettet, disciplineret og åben for nye udfordringer. Jeg har spillet ishockey på højt niveau, og sporten har givet mig en stærk fysik, god koordination, balance og kropskontrol. Min træning har altid haft fokus på funktion, bevægelighed og at være atletisk frem for bare at blive større. Jeg lærer hurtigt, er vant til at arbejde målrettet, og føler mig godt tilpas i situationer, hvor jeg skal prøve noget nyt.
Jeg er helt ny i branchen, men jeg ser frem til de sjove og unikke oplevelser, der venter mig i denne nye rejse.
