Isabel
17 år, Sorø
Jeg har altid drømt om at blive model og stå foran andre i tøj, man normalt ikke ville gå med. Oplevelsen af at være i rampelyset lyder utrolig spændende, og jeg er ivrig efter at starte min karriere som model. Jeg er her for at få fat i disse unikke oplevelser og nærme mig min drøm.
Jeg har endnu ikke erfaring som model, skuespiller eller statist, men jeg er ekstremt nysgerrig og villig til at lære. Jeg ønsker at udvide min horisont og ser frem til de muligheder, der måtte komme min vej.
Som person er jeg smilende og elsker at være kreativ på alle medier. Jeg har nogle ret unikke færdigheder, som at være tæt på at være slangemenneske – jeg kan lave forskellige tricks med mine hænder. Derudover elsker jeg at synge og danse, hvilket får støtte fra min ejer stolte familiære baggrund, da min oldefar var selveste Otto . Hans arv som sanger og skuespiller inspirerer mig til at forfølge en vej inden for denne verden.
Selvom jeg er ny i branchen, bringer jeg en frisk energi og en entusiasme for at dykke ned i de mange facetter af modelverdenen, og jeg er klar til at tage enhver udfordring op.
