Selma
23 år, København
Jeg har oprettet en profil på Onlinecasting, fordi jeg elsker at stå foran et kamera. Det er noget, jeg finder meget naturligt, og jeg ser frem til at få nogle sjove oplevelser med på vejen. Jeg nyder virkelig at være en del af de kreative processer, der følger med film og fotografi.
Jeg har tidligere prøvet kræfter med at være statist og denne oplevelse har givet mig lyst til at lave endnu mere inden for denne spændende verden. Jeg er klar til at udforske nye muligheder og roller, og jeg ser frem til at se, hvor min rejse bringer mig.
En af mine største styrker ligger i min fysiske form, da jeg har dyrket kunstskøjteløb og tennis på højt niveau. Dette har ikke kun givet mig en god fysik men også en stærk disciplin og arbejdsindsats, som jeg tror vil gavne mig i denne. Jeg er klar til at tage imod nye udfordringer og håber, at min rejse indenfor casting vil bringe mig mange spændende erfaringer.
