Hamad
28 år, Lyngby
Jeg hedder Hamad, er 27 år gammel og kommer oprindeligt fra Norge, men er for nylig flyttet til Danmark for at starte et nyt kapitel i mit liv. Jeg er en social, udadvendt og energisk person, som elsker at være omkring mennesker og skabe god stemning – uanset hvor jeg er.
Jeg har erfaring fra både sundhedssektoren og salg, hvilket har gjort mig rigtig god til at aflæse mennesker og tilpasse mig forskellige situationer. Jeg trives bedst, når der sker noget omkring mig, og jeg er ikke bange for at byde ind eller være mig selv. Samtidig er jeg målrettet og elsker at udfordre mig selv – både i arbejde og i livet generelt.
I min fritid er jeg meget interesseret i musik, især hiphop og R&B, og jeg elsker også fodbold samt alt inden for stil og mode. Jeg er typen, der altid søger udvikling og nye muligheder – og det er også en af grundene til, at jeg valgte at flytte til Danmark.
Folk omkring mig vil beskrive mig som positiv, loyal og en, der spreder god energi. Jeg siger min mening, men altid med respekt. Jeg elsker at have det sjovt, men ved også, hvornår det er tid til at være seriøs.
Jeg tror, jeg passer godt på TV, fordi jeg er ærlig, spontan og komfortabel med at være mig selv – og jeg er klar til at give alt og skabe øjeblikke, folk vil huske.
