Kym
45 år, Storkøbenhavn
Jeg har valgt at oprette en profil på Onlinecasting for at medvirke i film og reklamer, hvor jeg kan tjene penge og samtidig få sjove oplevelser. Derudover ønsker jeg at bruge mine dansefærdigheder til at skabe noget unikt på skærmen.
Jeg har tidligere erfaring både som skuespiller og danser. Jeg har medvirket i film, teater, og danseforestillinger. Disse oplevelser har givet mig en forståelse for udtryksformerne og processen bag optrædener.
Mine særlige talenter inkluderer ballet- og flamencodans, som jeg brænder for. Det at kunne bruge kroppen som et instrument til at formidle følelser og fortællinger er noget, jeg virkelig nyder og mestrer.
En af de mest mindeværdige oplevelser, jeg har haft, var at spille en mindre rolle i en film i Australien. Her havde jeg den sjove og anderledes opgave at optræde og danse med teaterproteser under forskellige optagelser rundt omkring i byen. Det var en forrygende oplevelse, hvor jeg virkelig blev udfordret på en kreativ måde! 🙂

