Sameer
39 år, København
Jeg er en engageret, rolig og positiv person, der trives i samarbejder, hvor autenticitet, kreativitet og godt samspil er i fokus. Jeg har en naturlig og afslappet fremtoning og arbejder professionelt i både strukturerede og mere dynamiske situationer.
Jeg er specialskolelærer og har gennem mit arbejde opbygget stor erfaring med relationer, struktur og tydelig kommunikation. Det har givet mig en stærk forståelse for mennesker i forskellige situationer og en evne til at skabe tryghed, samarbejde og gode resultater – kvaliteter jeg også bringer med mig ind i kreative og casting-relaterede projekter.
Jeg er meget familiedrevet og nyder at være aktiv sammen med mine børn, både gennem leg, kreative projekter og fælles oplevelser. Kreativitet spiller en stor rolle i min hverdag, og jeg deltager gerne i gør-det-selv-projekter, LEGO-byggeri og andre aktiviteter, hvor idéer omsættes til handling. Jeg elsker at rejse og finde inspiration i nye omgivelser, kulturer og oplevelser. Rejser har styrket min omstillingsparathed og evne til at bevare overblik og ro i nye situationer – kvaliteter, der gør mig fleksibel og tryg foran kameraet.
Jeg er vant til at arbejde professionelt og målrettet med forskellige opgaver og samarbejder. Jeg er tryg foran kameraet, god til at tage instruktion og arbejder fokuseret og respektfuldt med de mennesker, jeg samarbejder med. Jeg værdsætter tydelig kommunikation, god energi og et arbejdsmiljø, hvor der er plads til både struktur og personlighed.
Som person er jeg pålidelig, åben og samarbejdsvillig. Jeg deltager gerne i projekter, hvor der arbejdes med ægte øjeblikke, relationer og fortællinger, og hvor kvalitet, autenticitet og positiv energi er i centrum.




