Marianna
35 år, Roskilde
Jeg har oprettet en profil for at få gode oplevelser, tjene penge og udforske mulighederne som statist, model og skuespiller. Mit mål er at kombinere arbejde med spændende oplevelser i underholdningsbranchen.
Jeg har lidt erfaring som model og har deltaget i modeshows og fotoshoots, hvilket har givet mig smag for mere. Det har altid været en glæde at arbejde med mode, og nu jeg er klar til at udvide mine horisonter yderligere.
Beskrivelsen af mig selv vil inkludere mit eksotiske internationale udseende, da jeg kan ligne mange forskellige etniciteter, hvilket giver mig en unik fordel i forskellige casteringsituationer.
Sport er en stor del af mit liv, jeg dyrker klatring, yoga, pilates, snowboard, skateboard, og jeg elsker at bevæge mig, danse og synge, hvilket også er en del af min kreative udtryksform.
Jeg taler tre sprog flydende, hvilket gør mig alsidig og i stand til at kommunikere med et bredt publikum.
Som mor er jeg vant til at repræsentere familieværdier, og jeg ser frem til at bringe dette ind i photoshoots og reklamer, hvor jeg kan spille forskellige roller.
En sjov oplevelse, jeg allerede har haft i branchen, var under et photoshoot for MarMar, hvor jeg legede og lavede kolbøtter med de små modeller. Det var en herlig dag, og det mindede mig om, hvor vigtigt det er at have det sjovt under arbejdet!
Med mit engagement er jeg klar til at bringe noget specielt til en bred vifte af projekter.













