Azemina
16 år, København
Jeg er en person, der godt kan lide at prøve nye ting og udfordre mig selv, især når det handler om foto, video og kreative projekter. Jeg trives godt foran et kamera og synes det er spændende at være med i noget, hvor man kan udtrykke sig på en anden måde end i hverdagen.
Jeg interesserer mig meget for mode, makeup og sociale medier, og jeg kan godt lide at udvikle min egen stil og prøve forskellige udtryk af. Jeg lærer hurtigt, møder op til tiden og gør mig altid umage, uanset hvilken opgave jeg får. Jeg arbejder godt sammen med andre, men kan også sagtens være selvstændig, hvis det er det, der kræves.
Jeg er nysgerrig på at prøve alt fra reklamer og mindre filmprojekter til fotoopgaver og content-relateret arbejde. For mig handler det både om at få erfaring og om at få nogle sjove og anderledes oplevelser.
Jeg er nem at have med at gøre, positiv og altid klar på at give mit bedste.
