Rewa
60 år, København
Jeg elsker at fordybe mig i forskellige medier, hvor jeg kan bringe karakterer til live gennem film og billeder. Det er en passion for mig at træde ind i en rolle og fortælle en historie visuelt. Jeg trives med feedback og rådgivning fra instruktører og fotografer, hvilket gør mig åben for at udvikle mine færdigheder yderligere.
Jeg har erfaring som skuespiller, model og statist, og jeg finder stor glæde i at være på film- og fotosæt, hvor jeg løser de opgaver, jeg bliver præsenteret for. At være en del af en kreativ proces er hvor jeg virkelig blomstrer.
Med en baggrund som professionel sangerinde elsker jeg at optræde og blive bemærket. Tidligere har jeg deltaget i store events, hvor jeg blandt andet har klædt mig ud som zombie, hvilket altid har været en fantastisk oplevelse. Jeg trives, når min hverdag er varieret og fuld af udfordringer.
En af mine mest mindeværdige oplevelser i branchen var, da jeg arbejdede som zombie i Nationalmuseets kælder, hvor jeg fik mulighed for at forskrække de besøgende. Det var en unik og sjov oplevelse, som jeg stadig tænker tilbage på med et smil.
Jeg ser frem til mange flere spændende projekter og oplevelser inden for skuespillets og modellens verden.
