Laura
42 år, Aarhus
Jeg har oprettet en profil på Onlinecasting, fordi det kunne være sjovt og spændende at prøve at medvirke i fx film eller reklamer. Det er en god mulighed for et kreativt afbræk fra hverdagen og for at få nye og anderledes oplevelser.
Jeg har ikke tidligere erfaring som skuespiller, model eller statist, men jeg er meget nysgerrig på at prøve det og få nogle nye oplevelser inden for området.
Når det kommer til mine talenter, er jeg måske lidt usædvanlig. Da jeg var yngre, kaldte min bror mig altid 'en abe', fordi jeg nogle gange er rigtig god til at imitere andre mennesker. Jeg er generelt nysgerrig og synes det er sjovt at prøve at leve mig ind i forskellige typer og udtryk.
Som ny i gamet har jeg endnu ikke haft nogen sjove eller anderledes oplevelser i branchen, men jeg ser frem til at skabe nogle fantastiske minder, når jeg får chancen.
