Athena
19 år, Hillerød
Jeg er en udadvendt og energisk ung kvinde, som lige nu er i sabbatår. Jeg trives godt blandt mennesker og elsker at kaste mig ud i nye oplevelser og udfordringer.
Jeg har erfaring med scenekunst fra mine pre-teen år, hvor jeg gik til teater og optrådte for publikum. Derudover har jeg spillet guitar i flere år og har været ude at spille ved forskellige arrangementer. Jeg har også sunget ved enkelte lejligheder og er vant til at stå foran mennesker.
Foran kameraet har jeg stået model for en lokal forretning flere gange og har desuden medvirket som statist i en reklamefilm. Jeg synes, det er spændende at arbejde kreativt og prøve forskellige roller og udtryk af.
Ved siden af mine kreative interesser har jeg arbejdet inden for servicebranchen, hvilket har givet mig stærke samarbejdsevner, ansvarsfølelse og erfaring med at møde mange forskellige mennesker.
I min fritid har jeg redet siden barndommen og har også spillet fodbold i flere år. Jeg er generelt glad for aktiviteter, hvor der er energi, fællesskab og mulighed for at udvikle sig.
Som person er jeg rolig, tålmodig og god til at tilpasse mig forskellige miljøer. Jeg kommer let i kontakt med nye mennesker og føler mig godt tilpas i både små og store grupper. Samtidig er jeg nysgerrig, engageret og altid klar på at lære noget nyt.
Jeg møder nye projekter med et åbent sind, positiv energi og en professionel indstilling, og jeg glæder mig altid til at blive udfordret på nye måder.
