Rebecca
18 år, Odense
Her er lidt om mig:
Mit navn er Rebecca Bang Holm, og jeg har en stor interesse for at performe gennem teater, dans og sang. Jeg er målrettet, ambitiøs, nysgerrig og kreativ og trives i arbejdet med både fordybelse og udvikling.
Erfaring:
Jeg har danset siden jeg var 8 år og har erfaring med blandt andet jazz, ballet, hiphop og moderne/contemporary. I 2023/24 gik jeg på Viby Efterskole, hvor jeg blev undervist i teater, dans og solosang og medvirkede i skolens musical.
I dag går jeg på teaterlinjen på HF Flow, hvor jeg også har været med i en musical med en større rolle med sang. Derudover har jeg for nyligt medvirket i Teater Scenarios opsætning af Heathers som en del af ensemblet.
Jeg går i øjeblikket til jazz/moderne dans og modtager privat sangundervisning.
Interesser:
Jeg har en stor passion for scenekunst og elsker at udfordre mig selv, prøve nye ting og udvikle mig som performer – både individuelt og i samspil med andre.
