
Laurits
24 år, Frederiksberg
Jeg er en energisk ung fyr på 21, som elsker at være aktiv. I år 2020 blev jeg student fra Borupgaard gymnasium, hvor jeg havde linjen matematik A og samfundsfag A. Efterfølgende holdte jeg sabbatår hvor jeg har rejst og besøgt lande som Jordan, Cypern Grækenland og flere. Derudover var jeg ansat som pædagog medhjælper i en børnehave, hvor jeg arbejdede fuldtid, når jeg ikke var ude og opleve verden.
Jeg startede i august 2022 på Ha-almen på cbs, men da uddannelsen viste sig ikke at være noget for mig alligevel droppede jeg ud i slut november. Jeg ønsker et studie der åbner for jobs med en mere aktiv hverdag og med mere menneskelig kontakt. Min arbejdsplads fra mit sabbatår tilbød mig en fuldtidsstilling efter jeg ikke længere var studerende, og der arbejder jeg nu indtil jeg til april rejser til Asien.
I min fritid bruger jeg tid på at være aktiv med mine venner, blandt andet spiller vi en del padel. Derudover har jeg gået til fodbold hele mit liv. Jeg bor med min kæreste som studerer.
Jeg har altid nydt at underholde andre mennesker og derfor har jeg skrevet mig op til onlinecasting.dk.