Camilla
49 år, Aarhus
Jeg har oprettet min profil på Onlinecasting for at udforske verdenen inden for film, skuespil og reklamer. Målet er at få mere erfaring og forhåbentlig udvikle mig til at spille endnu mere skuespil i fremtiden.
Min tidligere erfaring inkluderer deltagelse i reklamer, statistroller i et par tv-serier samt unikke oplevelser som statist ved Det Kongelige Teaters store udendørsforestillinger.
Jeg har også erfaring som nyhedsreporter på tv, hvilket har givet mig en bred forståelse for, hvordan man præsenterer sig.
Jeg elsker dyr og natur, ligesom jeg gerne løber trail i det danske vildnis, mens et længere udenlandsophold har ført til, at jeg kan tale islandsk.
Disse interesser afspejler min nysgerrighed og dedikation til at udforske forskellige roller og en tørst efter at forbedre mig og udfordre mig selv.
En af de mest uforglemmelige oplevelser i min karriere som statist var at deltage i Det Kongelige Teaters store udendørsforestillinger. Det var en fantastisk oplevelse, der virkelig har tændt min ivrighed for at forfølge skuespillet og jagte flere lignende muligheder.
Jeg ser frem til at udvide min horisont og arbejde på spændende projekter, hvor jeg kan bidrage med min passion og erfaring inden for branchen.
