Frederikke
20 år, Storkøbenhavn
Jeg har oprettet en profil på Onlinecasting for at udforske de mange muligheder, der findes inden for film, reklamer, modellering og som en måde at tjene nogle ekstra penge på som studerende. Jeg ser det som en fantastisk mulighed for at brede mine kompetencer ud og kommunikere på nye måder.
Jeg har tidligere deltaget i et modeshow for skitøj, da jeg var yngre, men har ellers ikke meget erfaring i branchen.
Jeg vil beskrive mig selv som en energisk, målrettet og særdeles kreativ person. En af de ting, der gør mig unik, er min store passion for bevægelse, som har haft en betydelig plads i mit liv. Jeg var tidligere diskodanser på eliteniveau, hvilket gav mig en stærk fornemmelse for performance og musikalitet. Dette udviklede sig senere til teamgym, hvor jeg har styrket min kropsbevidsthed og evnen til at arbejde tæt sammen med andre.
I dag dyrker jeg meget dans i min fritid og elsker at udfolde mig kreativt gennem koreografi og idéudvikling. Jeg synes, det er spændende at gøre en idé levende gennem kroppen og at tænke i detaljer og følelser.
Jeg smitter andre med god energi og trives i fællesskaber, hvor man løfter hinanden. Det, der gør mig mest unik, er min kombination af disciplin, kreativitet og evne til både at performe og være til stede.
