
Karoline
28 år, København
Jeg er interesseret i jobs som speaker til tegnefilm eller andet.
Flere gange har jeg fået af vide at jeg har en speciel/anderledes stemme og at jeg skulle prøve at lægge stemme til noget. :)
Jeg har arbejdet lidt med det i forbindelse med mit studie. Jeg studerer Tv og Medietilrettelæggelse på Danmarks Medie og Journalisthøjskole.
Jeg forestiller mig selv at jeg ville være bedst til f.eks. tegnefilm. Jeg kender bedst til danske sprog, ordsprog, vendinger, grammatik osv. Jeg kommer fra Aarhus, men snakker ikke rigtigt med accent. Jeg kender dog mange forskellige danske accenter, og kan imitere flere af dem :) Jeg er rigtig sød og arbejder ved siden af mit studie som produktionsassistent ved et produktionsselskab, så jeg kender rutinen i et produktionshus. Jeg er nem at arbejde sammen med. Du ringer bare hvis du har flere spørgsmål :)
Mange venlige hilsner, Karoline :)