
Camilla
31 år, Storkøbenhavn
Hej derude! Mit navn er Camilla, er 25 somre og oprindeligt fra de fynske egne. Jeg har en udstråling der får smilet frem på de omkringværende individer. Jeg er fuld af energi, og er ikke bange for at kaste mig ud i det ukendte. Jeg er menneskelig og mener, at fejl bliver begået før succes, bliver opnået. Jeg mener kommunikation er nøglen til et godt samarbejde – hvad end det er i de private eller professionelle rammer. Dertil mener jeg ligeledes, at et ’gør-det-selv-mindset’ styrker ens selvstændighed. Situationsfornemmende, sympatisk og særlig ærlig, er nogle af mine kernekompetencer.
Siden jeg var en lille bandit, har rampelyset altid forekommet mig naturligt og genert har man ikke kunne kalde mig. Det har dog ikke være helt nemt i teenageårene, og selvtilliden kom lidt på prøve. Tildels tror jeg dette har været sundt at gennemgå. Jeg kom stærkt tilbage i 'Drama' - mit valgfag, hvor jeg opførte en monolog på 6min. foran et stort publikum. Eksamen blev hermed afsluttet med topkarakter og en motiverende tale fra lærer og censor. Jeg har gennem studietiderne på HG-dekoratør '14 og HF '16 begået mig i servicebranchen, men de seneste 2 år har jeg brugt i udlandet som Online Game Presenter hos Danske Spil - så jeg ved lidt om studios. Jeg er nu kommet til København for 2 måneder siden, hvor jeg håber drømmen om en karriere inden for film kan blive realiseret. Jeg har hertil medvirket i statist jobs samt indspillet nogle MP3'filer som blev brugt i forbindelse med markedsføring for bl.a. aktivitetscentret Wilt. (Hør stemmeoptagelse på min profil). Jeg forsøger derfor også at være fleksibel i hverdagen hvis auditions eller castings-jobs skulle forekomme - dermed sagt tjener jeg lidt penge som handicapmedhjælper.
Jeg er rejseglad samt spontan og har derfor nogen gange svært ved at holde begge mine ben på jorden. Planen er derfor i øjeblikket at læse e-design på KEA til sommer, hvor muligheden for at efteruddanne mig på Danmarks Medie- og Journalisthøjskole er ønsket.
Jeg har hørt nogle fugle synge om at jeg er en fornøjelse at snakke, lytte og arbejde med, så jeg glæder mig til at få gode og lærerige oplevelser i fællesskab med jer! :-)
OBS:
Jeg har måske ikke den største erfaring inden for dette felt, men har en brændende passion der ved hjælp af teamwork og hårdt arbejde, vil kunne komme tydeligt til udtryk. Derudover suger jeg viden til mig, selvom jeg også har en lidt barnlig side til tider. ;-)