
Bjarke
33 år, Esbjerg
Jeg har altid bevæget mig i det kreative:
Som barn og teenageårene medvirkede jeg i teater og cirkusopsætninger i skole og fritidsklubmæssig sammenhæng. Gik til Drama da jeg gik på Efterskole og har senest stået både foran og bagved kameraet på de medieproduktioner jeg har medvirket i da jeg havde Mediefag på min HF, hvor jeg har øvet chasing scenes og været med i en reklamefilm.
Derudover har jeg i løbet af min ungdomstid spillet meget musik, både privat og i skolemæssig sammenhæng. Så har ikke været uvant med at stå på en scene eller at optræde i løbet af min barndom og ungdom.
Her på det sidste har jeg så kastet mig over billeder og film både foran og bag kameraet. Har taget en række billeder af mig selv, ellerfået andre til det da jeg synes at jeg har potentialet til at lave gode modelagtige billeder når jeg bliver stylet rigtigt.