Nanna
21 år, Roskilde
væsentlige ting om mig:
Skuespil
Jeg har medvirket i flere ungdoms-TV-serier, kampagner og har senest tilbragt et år på Rødkilde Teaterhøjskole, hvor jeg har arbejdet intensivt med skuespil og sceneerfaring.
Alopecia / skaldet
Jeg har alopecia og er derfor skaldet. Det giver stor fleksibilitet i styling og karakterarbejde. Jeg har bl.a. stået frem med min historie i Go’ Morgen Danmark og deler i dag inspiration om hårtab gennem foredrag og sociale medier.
Sport & performance
Jeg spiller på det danske landshold i teqball og optræder med freestylefodbold. Jeg har optrådt til bl.a. Royal Run, festivaler, indsamlingsshows og events over hele landet.
4. Content creator
Jeg producerer og redigerer selv indhold til sociale medier, hvor jeg laver sketches, sportsindhold og personlige fortællinger.
5. Som person
Jeg er nysgerrig, pligtopfyldende og loyal – og elsker at møde nye mennesker og kaste mig ud i nye udfordringer!














