Profilbillede af Saher A- ID: 121297 - Billede nr: 375818
Model Skuespiller Danser Sanger Statist

Saher

26 år, København

Til rette vedkommende.

Mit navn er Saher Ali. Jeg er 19 år gammel og fylder 20 her den 2. December.
Jeg sturderer på Roskilde Gymnasium i 3.G, dvs jeg er i gang med mit sidste år, før jeg bliver student. I min fritid træner jeg 4-6 gange om ugen, primært styrketræning og lidt cardio. Jeg går meget op i min krop og udseende og derfor ville det være oplagt for mig at blive model. Mit største problem er så bare, at jeg ikke er så høj, jeg er 161 cm, men det holder mig ikke tilbage fra drømmen om at blive model i den nære fremtid.
Jeg er frisk på alt job som model, fra undertøj til hel dækket til. Jeg er ikke genert eller bange for at vise mig frem.
Jeg går til dagligt i høje hæle, så det bliver intet problem, at gå i høje hæle til catwalk og photoshoots, for mit vedkommende.

Udover modeljobs, så søger jeg også job som skurspiller sanger og eller danser. Simpelthen fordi jeg gerne vil komme ud i verden og prøve lidt forskelligt. Jeg har sunget gennem hele mit liv, så det har jeg talentet for. Men det kunne jo være, at jeg brænder inde med en indre skuespiller, man ved jo aldrig før man ikke har prøvet at slå sig ud i det.

Hvis I har nogle spørgsmål eller tilbud til mig, så tøv ikke med at sende en besked. Jeg er åbent for alt!

Med venlig hilsen
Saher

Billeder

Billede af Saher - ID: 121297 - Billede nr: 375818

Fysisk Info

Alder:
26 år

Højde:
161 cm

Vægt:
62 kg

Øjenfarve:
Sort

Hårfarve:
Sort

Skostørrelse:
37

Bryst:
0 cm

Talje:
0 cm

Hofte:
0 cm

Hårlængde:
Langt

Udseende:
Mellemøstligt

Generel erfaring

Model erfaring: Moderat Skuespiller erfaring: Lidt Sanger erfaring: Moderat Danser erfaring: Lidt

Interesseret i

Modeljobs Medvirken i sanggruppe Dans for sanger / gruppe Sang / dans på teater Bade / under-tøjs model Film / TV - skuespil Film / TV - statist